top of page

Що таке БМГ(CMG) на прикладі Abbott Freestyle Libre 2

Updated: Nov 20, 2023Що таке Безперервний Моніторинг Глюкози (БМГ)?


Безперервний моніторинг глюкози – це технологія, яка полегшує відстеження рівня цукру в крові з часом. Постійний моніторинг рівня глюкози автоматично відстежує рівень глюкози в крові, який також називають цукром у крові, протягом дня і ночі. Ви можете одразу побачити свій рівень глюкози в будь-який час. Ви також можете переглянути, як змінюється ваш рівень глюкози за кілька годин або днів, щоб побачити тенденції. Перегляд рівня глюкози в реальному часі може допомогти вам приймати більш обґрунтовані рішення протягом дня про те, як збалансувати їжу, фізичну активність та ліки.


Як працює Безперервний Монітор Глюкози (БМГ)?

БМГ працює через крихітний датчик, вставлений під шкіру, зазвичай на животі або руці. Датчик вимірює ваш інтерстиціальний рівень глюкози, який є глюкозою, що міститься в рідині між клітинами. Датчик перевіряє рівень глюкози кожні кілька хвилин. Передавач бездротовим способом надсилає інформацію на монітор. Монітор може бути частиною інсулінової помпи або окремого пристрою, який можна носити в кишені чи сумочці. Деякі БМГ надсилають інформацію безпосередньо на смартфон або планшет, наприклад Abbott Freestyle Libre 2, Abbott Freestyle Libre, Dexcom G6 тощо.


Особливості БМГ

БМГ завжди ввімкнено і він постійно контролює рівень глюкози — чи приймаєте ви душ, працюєте, займаєтеся спортом чи спите. Багато БМГ мають спеціальні функції, які працюють з інформацією з ваших показань глюкози:


  1. Сигнал може лунати, коли рівень глюкози стає занадто низьким або занадто високим.

  2. Ви також можете відзначати свою їжу, фізичну активність та ліки на пристрої БМГ, поряд із рівнем глюкози.

  3. Ви можете завантажити дані на комп’ютер або смарт-пристрій, щоб легше бачити тенденції рівня глюкози.

  4. Деякі моделі можуть надсилати інформацію відразу на смартфон другої особи — наприклад, батькам, партнерам чи особам, які доглядають за ними. Наприклад, якщо рівень глюкози у дитини за ніч знизиться до небезпечного рівня, БМГ може бути налаштований так, щоб розбудити батьків у сусідній кімнаті.


Особливі вимоги, необхідні для використання БМГ

Вам також потрібно буде замінювати датчик БМГ кожні 14 днів, залежно від моделі.

Для безпеки важливо вжити заходів, коли лунає сигнал БМГ про високий або низький рівень глюкози в крові. Ви повинні дотримуватися свого плану лікування, щоб привести рівень глюкози до цільового діапазону, або отримати допомогу.


Хто може використовувати БМГ?

Більшість людей, які використовують БМГ, мають діабет 1 типу. Тривають дослідження, щоб дізнатися, як БМГ можуть допомогти людям з діабетом 2 типу.

БМГ дозволено використовувати дорослими та дітьми за рецептом лікаря. Деякі моделі можна використовувати для дітей віком від 2 років.

Ваш лікар може порекомендувати БМГ, якщо ви або ваша дитина:

  1. перебуває на інтенсивній інсулінотерапії, яку також називають жорстким контролем цукру в крові

  2. несвідомість гіпоглікемії

  3. часто мають високий або низький рівень глюкози в крові

Ваш лікар може запропонувати використовувати систему БМГ постійно або лише протягом кількох днів, щоб допомогти скорегувати ваш план лікування діабету.

218 views0 comments
bottom of page